Boj (2015)

boj_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 4. 2016 ()

Synopse: Vojenský důstojník Claus (Pilou Asbæk) je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria (Tuva Novotny) se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi a péčí o tři děti. Během rutinní obhlídky se jednotka dostane pod těžkou křížovou palbu a Claus je v krizové situaci donucen učinit rozhodnutí, které vyústí v odvolání z mise a obvinění z válečného zločinu. Nekompromisní soudní dohra však zdaleka není tak tíživá jako morální dilema, které Clause nutí volit mezi osobní ctí a zájmy vlastní rodiny. Mistr tichého napětí Tobias Lindholm představuje po filmech Hon nebo Únos další působivé drama, které si hned po premiérovém uvedení na festivalu v Benátkách vysloužilo mimořádné ovace, korunované nominací na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Recenze:
Tobias Lindholm, jeden z nejzajímavějších současných tvůrců dánské kinematografie, přichází po nervy drásajícím snímku Hon s dalším skvělým počinem. Tentokrát jako režisér a scenárista v jedné osobě zpracoval válečné drama Boj. Do hlavní role byl obsazen osvědčený Pilou Asbæk, který s Lindholmem spolupracoval již na dvou filmech. Na dramatu z prostředí věznice R a variaci na Kapitána Phillipse s názvem Únos.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací