Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 11. 2006

Synopse: Borat Sagdijev je šestým nejznámějším Kazachem a nejlepším televizním reportérem Kazašské státní televize, která ho vyšle do USA, aby zde natočil dokument o této "zemi neomezených možností". A případně si našel novou manželku, protože tu starou tlustou mu znásilnil a roztrhal medvěd. Známý britský komik Sacha Baron Cohen bývá pro své imitační a improvizační schopnosti často přirovnáván k Peteru Sellersovi. Ve svém pořadu "Da Ali G Show" úspěšně zesměšňuje slavné osobnosti i anonymní lidi na ulici tím, že se vydává nejen za zaostalého nemytého kazašského reportéra Borata, ale také za britského předměstského rappera Aliho G nebo za homosexuálního německého módního komentátora Bruna. (Jeho celovečerní "Ali G - Film" vyšel i u nás.) Film BORAT je natočen podobnou metodou. Cohen s filmovým štábem putuje po Spojených státech a uvádí do rozpaků nic netušící lidi, kteří se domnívají, že jsou svědky natáčení skutečného dokumentu pro Kazašskou televizi. Cohen jde ovšem tentokrát v drsnosti a politické nekorektnosti svého humoru mnohem dál, než bylo možné v televizní show. Nebude ušetřen nikdo! (Skutečná kazašská vláda nemá s tímto filmem nic společného a oficiálně proti němu podala protest.)

Recenze:
Jmenuje se Borat Sagdijev. A ten je jakožto nejlepší reportér kazašské státní televize vyslán do USA, aby zde natočil dokument o „zemi neomezených možností.“ Na dalekou cestu se s ním vydává i Azamat Bagatov, jeho věrný kameraman, producent a bodyguard v jednom. Stačí však jediné zhlédnutí Pobřežní hlídky a Borat mění směr cesty do Kalifornie, pevně rozhodnut udělat z Pamely Anderson svou novou manželku. A nic mu v tom nebrání, když tu jeho starou a tlustou mu navíc znásilnil a sežral medvěd.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací