Bourák (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 6. 2020 ()

Synopse: Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce.

Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete.

Recenze:
Ondřej Trojan se snažil, je to zde opravdu znát, bohužel tu však padá veškeré jeho úsilí vniveč a dočkáme se velmi podivného snímku, kde zdánlivě nic nesouvisí s ničím. Hlavním viníkem je scénář, který měl pod palcem Petr Jarchovský. A i když většina jeho děl se řadí mezi to kvalitnější, co tuzemská scéna nabízí, tak zde se mu to bohužel nepovedlo. A je to škoda, neboť Bourák měl potenciál stát se dobrou černou komedií, někde se to však po cestě všechno zvrtlo, a i přes pár kvalitních momentů, tu bohužel převládl bizár.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací