Běž, chlapče, běž (2013)

Film

bez_chlapce_bez_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 3. 7. 2014 ()Oficiální synopse:
Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými dětmi snaží přežít do konce války. Spí v korunách stromů a živí se tím, co si sami uloví nebo ukradou na přilehlých farmách. Hlad a zima Srulika ale přinutí, aby se vrátil zpátky do civilizace, kde si musí změnit jméno na Jurek Staniak a předstírat, že je sirotek z katolické rodiny. Ve vesnicích potká lidi, kteří riskují vlastní životy, aby mu pomohli, ale i ty, kteří ho zradí. Dojemný a zároveň inspirující příběh o cestě jednoho chlapce, který musel ze dne na den dospět, aby přežil.

Film Běž, chlapče, běž je skutečným příběhem Yorama Fridmana, natočeným podle stejnojmenného knižního bestselleru Uriho Orleva.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
bez_chlapce_bez_plakat

Osmiletému Židovi Srulikovi (bratři Andrzej a Kamil Tkaczovi) se s pomocí vystrašeného, ale statečného otce podaří opustit Varšavské ghetto, bohužel v době, kdy do konce války zbývají dlouhá léta, a mnohý Polák si s radostí přilepší odchytem uprchlíka. Chlapec není bez naděje díky dětem v podobné svízeli a za pomocí laskavých duší, připravujících ho, aby se mohl vydávat za vzorného polského katolíka jménem Jurek Staniak.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací