Cruella (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 6. 2021 ()

Synopse: Držitelka Oscara® Emma Stoneová („La La Land“) září ve zcela novém celovečerním filmu „Cruella“ od společnosti Disney. Film se odehrává v době londýnské punckrockové revoluce 70. let a sleduje vzpurné počátky nechvalně proslulé módní darebačky, Cruelly de Vil. Mladá, chytrá a kreativní podvodnice Estella je odhodlaná se prosadit ve světě módy. Spřátelí se s dvojicí mladých zlodějů, kteří oceňují její zálibu v rošťárnách. Jednoho dne se Estelle podaří zaujmout pozornost ohromně šik a děsivě haute módní legendy, baronky von Hellman, jenž ztvárnila dvojnásobná držitelka Oscara Emma Thompsonová („Howardův konec“, „Rozum &Cit “). Jejich vztah však uvádí do pohybu souhrn událostí a odhalení. Estella se rozhodne přijmout svou temnou stránku a stává se drsnou, módní a pomstychtivou Cruellou.

Recenze:
Cruella de Vil je beze sporu jedním z největších padouchů z klasických Disney pohádek. Poprvé se na plátně objevila v původním animovaném snímku z roku 1961, inspirovaném stejnojmennou knižní předlohou. Do paměti se pak vryla její verze v hrané adaptaci z roku 1996, kde jí ztvárnila Glenn Close, která tuto postavu zosobnila tělem a duší. Cruella už od svého počátku byla všemi považována, za nejděsivějšího záporáka, přeci jen chtěla stáhnout z kůže nevinná štěňátka dalmatinů a udělat si z nich kožich, nic horšího už neexistuje.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací