Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

cyril_a_metodej_apostolove_slovanu_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 26. 12. 2013 ()

Synopse: Filmová verze obsahuje nové scény zobrazující formování území Velké Moravy a mocenské boje mezi zájmy jednotlivých panovníků, církve a zejména Franské říše. Diváci budou moci shlédnout bitvu o Veligrad. Ve filmu je posílena role franských kněží, kteří misijně ovládali území Velké Moravy před příchodem Cyrila a Metoděje. Film je na české prostředí unikátní nejen svou výpravností, ale také množstvím použitých triků. Přitažlivým způsobem zobrazuje významné události 9. století, o kterých jsme se ve školních lavicích neučili. Protože přiznejte si, co kdo z vás ví o příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, o knížeti Rostislavovi, jeho synovci Svatoplukovi, ale i o způsobu života obyčejných lidí před 1150 lety?

Recenze:
Cyrilu a Metodějovi – Apoštolové Slovanů se nemůže upřít snaha nalákat nás na malou toulku minulostí a seznámit nás s historickými fakty. Vzhledem ke stopáži nám jsou bohužel servírovány pouhé základy, díky čemuž se znalec může nudit. Tento fakt ale naopak stoprocentně ocení učitelé dějepisu na základních školách, kteří po filmu rádi sáhnou jako po osvěžující didaktické pomůcce.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací