Tanečník (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 5. 2017 ()

Synopse: Filmový portrét „Dancer“ bez příkras zachycuje cestu původem ukrajinského tanečního genia Sergeje Polunina na baletní výsluní. Díky obrovskému talentu, vlastní vytrvalosti i ambicím rodiny, která podřídila jeho kariéře vše, se v 19 letech stal historicky nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně. Součástí jeho každodenního života se staly strhující výkony oceňované ovacemi, ale i bolestivý dril ventilovaný excesy na divokých večírcích. Pod sílící osobní krizí slibně rozjetou dráhu v Londýně opustil a po krátkém angažmá v Rusku plánoval z taneční scény zmizet úplně. Jeho život změnilo setkání s americkým fotografem a režisérem Davidem LaChapellem, se kterým natočili taneční klip ke skladbě Take Me To Church. Video zhlédlo 17 milionů lidí a přes noc vrátilo Polunina do povědomí jako hvězdu globálního formátu.

Recenze:
Roku 2015 jedno jediné virální video naučilo celý svět milovat balet. Alespoň na dobu trvání Hozierova hitu Take me to church. Mělo to být definitivní rozloučení fenomenálního Sergeje Polunina s tancem. Nakonec to ale všechno dopadlo trochu jinak. Pokud nejste zrovna příznivci baletu, nejspíš vám připadá nudný, snobský, nebo těžko srozumitelný. V Sergejově provedení je to vášnivá a strhující podívaná. Pokud znáte onen klip, kterým se proslavil u široké veřejnosti, jistě jste v první chvíli nevěděli, co čekat. Potetovaný baleťák se totiž běžně nevidí. Kontroverzním se však stal až v posledních letech.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací