Deník Bridget Jonesové (2001)

denik_bridget_jonesove_2001_dvd_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 9. 8. 2001 ()

Synopse: Bridget Jonesová je trochu kulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami. Především se zamilovala do svého pohledného šéfa, aby časem zjistila, že je jen "bokovka", protože "stálice" je nejen vychrtlá, ale navíc bohatá. Dala proto výpověď v nakladatelství, kde ji to celkem bavilo, a vrhla se střemhlav na kariéru televizní moderátorky, což zdaleka, jak zjišťuje, není profese jen o úsměvů a úspěchu. Její matka, ochotná ještě včera udělat vše pro blaho a sňatek své dcery, z ničeho nic dělá vše pro jakéhosi obstarožního seladona a tatínek tomu všemu s tragickým výrazem tiše přihlíží. K čemu dobře míněné rady přátel, když se Bridget cítí jako kulový blesk. Ještě že je, čas od času, po ruce lahvička oblíbeného Chardonnay a stále na dosah krabička cigaret. Jenže pak se v jejím životě stane něco, s čím skutečně vůbec nepočítala. Kdo by to také do toho nadutého Marka řekl... S postavou Bridget Jonesové se seznámili nejprve čtenáři britského deníku Independent (1995). Týden co týden si mohli přečíst vtipnou, suchým ostrovním humorem nahlíženou kapitolu z deníku mladé, svobodné ženy s nevídaným talentem na maléry a trapasy. O rok později vznikla knížka a její mimořádný úspěch rozhodl o cestě na plátno.

Recenze:
Vezmeme to pěkně od začátku. Bridget (Renée Zellweger) nemá moc zajímavou práci, není spokojená se svou váhou, pije a kouří, neumí vařit, zamilovává se do hulvátů, kterým věří jejich historky, a má nevídaný talent na trapasy. S takovou hrdinkou se dokáže ztotožnit každá normální žena. Je až roztomile zmatená a nejistá, čehož využívá Daniel Cleaver (Hugh Grant), její šéf. Ten by mohl mít skoro kteroukoli ženu, ale když jeho ego zrovna není ve formě, pohrává si s Bridget. A bude trvat ještě hodnou chvíli, než jí dojde, že by neměla zatracovat muže se sobem na svetru. V tom jí snad pomůže její deník se seznamem novoročních předsevzetí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací