Divoké historky (2014)

divoke_historky_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 9. 11. 2014 ()

Synopse: Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

Recenze:
Spíš než dějová složka jsou v každé části důležité prosté emoce a reakce, k nimž se lidé nechají vyprovokovat. Kvalita zápletek doplácí někdy na svou prostou výstavbu a obzvlášť pointu příběhu č. 5 si snadno domyslíme opravdu rychle. Ve většině případů to zachraňuje přirozeně gradující humor, ale i stres, který postavy vykolejí z bezproblémových chvil. Očekávání pohodlného letu v povídce první, jen lehce narušená cesta autem ve třetí a svatba v segmentu závěrečném. Nekomplikovaný, avšak nikoliv prostoduchý vtip bývá tím nejefektivnějším. Tímto stylem film vyvažuje svůj humor po celou dobu. V doprovodu lehce kontroverzního obsahu se pak není čemu divit, že se nám bude každý námět v hlavě neustále připomínat. O to víc, zažili-li jsme obdobné potíže.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací