Domestik (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 9. 2018 ()

Synopse: Každá posedlost má vedlejší účinky. V minimalistické studii sledujeme rozpad těla, vztahu i mysli v působivém debutu Adama Sedláka.

Roman (Jiří Konvalinka) je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu, který si nechal postavit v ložnici. To ale těžce nese jeho žena Šarlota (Tereza Hofová), která už dlouho touží po dítěti. S každou další nocí v kyslíkovém stanu se jejich vztah proměňuje. Podaří se jim v tomto klaustrofobním prostředí ještě znovu nadechnout?

Minimalistická studie je debutem scenáristy a režiséra Adama Sedláka, který byl v roce 2015 oceněn Filmovou nadací prvním místem za nejlepší nerealizovaný scénář. Domestik byl uveden ve světové premiéře na letošním karlovarském festivalu, kam byl vybrán jako jeden ze dvou českých zástupců do prestižní hlavní soutěže. Tvůrci filmu Domestik byli za svou předchozí mini-sérii Semestr (2016) nominováni na Cenu české filmové kritiky v kategoriích Objev roku a Mimo kino.

Recenze:
Roman (Jiří Konvalinka) je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění za pomoci přísného režimu a tvrdého cvičení. Většinu dne stráví na cyklistickém trenažeru, mezitím co jeho manželka Šarlota (Tereza Hofová) zoufale touží po dítěti. Zatímco Roman pořídí kyslíkový stan a kvůli své největší vášni překročí hranice, jichž se kdysi nechtěl ani dotknout, Šarlota na manžela naléhá a je ochotna podstoupit pro zvýšení plodnosti páru naprosto cokoli. Kam povede společná cesta dvou fanatiků, kteří se rozhodnou, že limity neexistují?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací