Dopisy pro Julii (2010)

dopisy_pro_julii_2010_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 7. 2010 ()

Synopse: Dopisy pro Julii jsou dojemnou a zároveň hravou love-story, vyprávěním o jiskřivé mladé lásce, ale také o vzkříšení lásky zdánlivě dávno ztracené. Když mladá Američanka Sophie (Amanda Seyfriedová, známá z muzikálového hitu Mamma Mia!), přicestuje do italské Verony, setkává se tu se skupinou dobrovolníků. Jejich prací je odpovídat na dopisy, které toužící ženy vkládají do mezer ve zdech starobylého domu, jenž byl podle pověstí svědkem vášnivé a tragické lásky Romea a Julie. Právě tady Sophie objeví dopis napsaný před padesáti lety! A tento okamžik změní život nejen Sophii, ale i mnoha dalším lidem. Podnikavé dívce se podaří najít pisatelku dopisu – Claire (Vanessa Redgraveová), která do Itálie přijede se svým vnukem (Christopher Egan), a společně se vydají hledat Lorenza, jehož Claire před půl stoletím opustila... A jakou roli sehraje v příběhu snoubenec Claire Victor (Gael Garcia Bernal)?

Recenze:
Dopisy pro Julii plynou svižně od začátku do konce. Sice víte, co vše vás čeká a jak to dopadne, ale toto “vědění” je zabaleno do úhledného balíčku. Cestování po nádherných koutech Itálie, vinice, starobylá Verona, to vše, s velkým přispěním herců drží film pohromadě. Nejedná se o revoluční snímek, ale pár centimetrů nad průměrnou šedí romantických filmů vyčnívá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací