Drive My Car (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 3. 2022 ()

Synopse: Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho se stala celosvětovou senzací. Získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší scénář v Cannes, Zlatého glóbu a čtyř nominací na Oscara, mimo jiné i za nejlepší film a režii. Júsuke Kafuku je slavný herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférický snímek plný tajemství, hledání lidského porozumění a smíření.

Recenze:
Júsuke Kafuku je známý japonský herec a režisér, jehož největší zálibou je řízení aut. Obzvláště pak jeho červeného Saaba 900. A tak mu není moc příjemné, když pak během angažmá na festivalu v Hirošimě musí přenechat řízení mladé málomluvné řidičce Misaki. Během jízd na zkoušky a z nich však oba postupně zjišťují, že je spojuje mnohem více, než je záliba v autech. Společně se tak vyrovnávají se svými traumaty a pocity viny a snaží se jít ve svých životech dál. A v pozadí toho všeho probíhá nácvik na Kafukovu divadelní adaptaci Čechovova Strýčka Váni.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací