Enderova hra (2013)

enderova_hra_2013_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 31. 10. 2013 ()

Synopse: Sci-fi podle slavné stejnojmenné knihy. Ender je jako nadané dítě cvičen s ostatními podobně zázračnými dětmi na takzvané vojevůdce. Ve speciální akademii se mají stát nečekaným trumfem v děsivé válce. Země se totiž připravují na mimozemskou invazi. Už třetí v pořadí a zcela jistě poslední, která skončí buď vyhlazením lidstva nebo útočníků.

Recenze:
Autor knihy své dílo považoval kdysi za nezfilmovatelné. Sice se mýlil, ale přesto jsou na snímku vidět potíže při práci s Cardovým stylem a vůbec s vážnou „hard“ science fiction. Role zde dostali špičkoví herci – Harrison Ford jako pragmatický plukovník nebo Ben Kingsley jako charismatický válečný hrdina – stejně jako jejich velmi zdatní mladší kolegové (Abigail Breslin, Moisés Arias, Hailee Steinfeld), faktem však zůstává, že kromě Endera nenalezneme žádné vysloveně zajímavé postavy. Knihu bylo opět nutno kuchat, zkracovat a zjednodušovat, takže například úplně zmizel subplot Enderových sourozenců na Zemi. Petr Wiggin (Jimmy Pinchak) dostal jen minimální úlohu a zbylý příběh je tak až moc lineární. Ne každému sedne motiv zprvu nevinných dětí obklopených manipulátory, i když tento proces vede k těžkým důsledkům.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací