Euforie (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 20. 3. 2018 ()

Synopse: Oceňovaná švédská režisérka natočila podle vlastního scénáře drama o otevírání a léčení starých ran. Film zasazený do blízké budoucnosti sleduje cestu dvou povahově odlišných a léta odloučených sester na tajemnou evropskou kliniku. Ines doprovází Emilii a do poslední chvíle netuší, kam sestra výletem do luxusního resortu míří. V hlavních úlohách bytostně hereckého snímku se objevují Alicia Vikander, Eva Green či Charlotte Rampling.

Recenze:
Emilie (Eva Green) a Ines (Alicia Vikander) nejsou typ sester, které spojuje pevné rodinné pouto. Umělkyně Ines se od příbuzenstva odstřihla a ztratila tak kromě jiného pojem i o tom, jak se její sestra má. Ta je teď vážně nemocná. A tak po letech mlčení Emilie a Ines společně vyráží na tajemnou evropskou kliniku, i když Ines do poslední chvíle netuší, co od místa sestra očekává. Nový koprodukční film švédské režisérky Lisy Langseth umožňuje divákům prožít si spolu s nimi příběh plný lásky a nenávisti, otevírání starých bolestivých ran a jejich léčení.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací