Fabelmanovi (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 11. 2022 ()

Synopse: Nejnovější projekt Stevena Spielberga je částečně autobiografický snímek o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. Navzdory všem nepřízním osudu a překážkám, které mu stojí v cestě, se Sammy ponoří do své vášně a filmování se mu stane životní cestou.

Recenze:
V úvodu se ocitáme v 50. letech a malý Sam “neříkej-mi-Sammy” Fabelman (Mateo Zoryon Francis-DeFord) jde se svými rodiči (Paul Dano a Michelle Williams) poprvé v životě do kina. Ze zážitku je konsternovaný a začne si doma přehrávat dramatickou scénu srážky vlaku, netrvá ale dlouho a je jasné, že film u něj neodstartoval nadšení z vlaků, ale z filmů. Brzy jsou jeho mladší sestry hlavními hvězdami jeho prvních pokusů, a to přetrvává i v pubertě, kdy otec inženýr ztrácí pochopení pro tento koníček, zatímco jeho máma s uměleckou duší Sama (nyní Gabriel LaBelle) stále podporuje. 

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací