Fair Play (2014)

fair_play_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 3. 2014 ()

Synopse: Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák).

Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně.

Recenze:
Režisérka a scénáristka v jednom nám připravila hromadu tísnivých konfrontací s molochem státních vyšetřovatelů. Geislerová získala de facto nejhutnější postavu, poněvadž právě z Anniny matky jsou cítit stopy minulosti – zmařené naděje a snaha své dceři nějak pomoci, třeba i proti její vůli. Bárdosin přínos zase spočívá ve ztělesnění velkého dříče a dívky ještě nezkaženou krutou realitou. Naneštěstí se ukazuje převážně v donekonečna se opakujících úryvcích z tréninku, které si jistě vychutnají lidé fyzicky založení. Jako záporák nám na dlouho v paměti utkví Igor Bareš v roli důstojníka STB.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací