Finsterworld (2013)

finsterworld_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 16. 10. 2014 ()

Synopse: Zvláštní mozaika příběhů ze současného Německa je zároveň jakousi sbírkou nejrůznějších úchylek a obsesí, úzkostí a neuróz. Pedikér pečlivě sbírající odumřelou kůži z nohou svých klientek, policista s obskurní zálibou v kostýmech zvířat, povrchní dokumentaristka hledající „velké téma", rozmazlený fracek využívající své bohaté rodiče... Na první pohled nesouvisející příběhy se začnou v průběhu brilantně propojovat, až vyústí v absurdní finále. Radikálně zvednutý prostředníček směrem k divákovi nebo sžíravá satira o tom, jak krutý život může být? Autorem předlohy je kontroverzní spisovatel Christian Kracht. Snímek získal Cenu německé filmové kritiky a další ocenění na mnoha festivalech.

Recenze:
Základní ingrediencí tohoto snímku je láska: k nám samotným, k naší práci, partnerovi, klidně i plyšákům. Ale také nás formují jizvy na duši, způsobené absencí nebo ztrátou našich lásek. Přehlídka absurdních a směšně působících úchylek Němců nejrůznějšího věku, promíchaná s mrazivými scénami krutosti. To vše je Finsterworld.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací