Gauguin (2017)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 10. 5. 2018 ()Oficiální synopse:
Nekompromisní vizionář Paul Gauguin opouští Paříž, rodinu i přátele a v roce 1891 se usazuje na exotickém ostrově Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a neposkvrněné přírodě. Zdánlivý ráj se ale mění v místo samoty a chudoby, na němž Paul zápolí s podlomeným zdravím, odmítnutím i pochybami. Poznává zde ale takové domorodou krásku Tehuru, která se stává jeho ženou i múzou. Film Edouarda Deluca je výpravnou, přitom ale meditativní sondou do duše vášnivého a problematického génia. Dominuje jí naprosto strhující, intenzivní výkon Vincenta Cassela.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Malíř Paul Gauguin (Vincent Cassel) se v rušné Paříži dusí, vysní si proto cestu na bohem zapomenuté Tahiti. Když na ostrov dorazí, není zde zdaleka nic tak ideální, jak si představoval. Žena mu z Francie nemůže posílat dost peněz, Gauguin tak žije jako nuzák. Zároveň je velmi nemocný, trpí na srdce a cukrovkou. Stále ale věří, že je významným malířem, a když potká domorodou krásku Tehuru (Tuheï Adams), namaluje jedny ze svých největších děl. I přesto zůstává až do smrti zbídačeným zneuznaným umělcem, nemá úspěch v lásce ani ve hře.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací