Hezké vstávání (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 2. 2011 ()

Synopse: Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson).

Recenze:
Ale Hezké vstávání má jednu velkou výhodu. Herecké obsazení. Ústřední trojice Rachel McAdams, Diane Keaton a Harrison Ford jsou poklady snímku. A hlavně kvůli nim stojí za to film vidět. Fordův Mike je mrzout, stárnoucí eso v oboru, který se nechce ani trochu přizpůsobit pro něho “nedůstojnému”, pořadu. Ale i přes všechen cynismus ho budete zkrátka milovat. Diane Keaton naopak srší energií a dokáže pozitivně naladit. Tato nesourodá dvojice se hledala, až se našla. A stojí to za to. Dalším kladem je bojové nasazení Becky. Nebudu moc prozrazovat, ale když se naštve a rozhodne se pro razantní změnu, čekají Vás nejlepší okamžiky filmu. Jen Ernie Appleby (Matt Malloy) bude mít jiný názor. Však uvidíte sami.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací