Skrytá čísla (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: DVD 14. 6. 2017 ()

Synopse: Snímek Skrytá čísla vypráví neuvěřitelný příběh Katherine Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) a Mary Jackson (Janelle Monáe), tří geniálních Afroameričanek, které pracovaly v NASA a jejichž výpočty stály za vysláním astronauta Johna Glenna na oběžnou dráhu. Významně tak pomohly zamíchat pořadím souboje v dobývání vesmíru. Trojice vizionářek nedbala na rasové a genderové předsudky a stala se inspirací pro další generace.

Recenze:
Že studnice skutečných příběhů ještě zdaleka není prázdná dokázal americký režisér Theodore Melfi. Ve Skrytých číslech se vrátil do doby, kdy nad světem visela hrozba třetí světové války a také zbrusu nový ruský satelit. Ano, šedesátá léta minulého století svými událostmi přitahují filmaře jako magnet a Melfi se ve snímku odvážně pustil nejen do tématu studené války a vesmírných závodů, ale rovnou i do ženské emancipace a boje za práva černošského obyvatelstva. A ne neúspěšně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací