Hoteliér (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 10. 2013 ()

Synopse: Dokudrama o hraní, stáří, tvorbě a pevném přátelství

Pavel Landovský je nejen enfant terrible českého herectví, ale také autor úspěšné divadelní hry Hoteliér. Po více než čtyřiceti letech od jejího vzniku se režisér Jan Kačer rozhodne, že ji s Landovským opět nazkouší. Sekundovat mu mají Vladimír Pucholt, Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Kačerovi ovšem ani tak moc nejde o návrat slavných herců před publikum, jako o pokus vytrhnout Pavla Landovského z letargie, které díky svému zdravotnímu stavu podléhá.

Film Hoteliér není pouhý záznam zkoušení hry, ale především intimní pohled do vztahů mezi jejími jednotlivými protagonisty. Nejde ani o klasický dokument, protože hranice mezi hraním, tvorbou a záznamem reality je v něm až příliš tenká. Film tak reflektuje nejen stárnutí vynikajících autorských herců, ale i jejich vztah k dnešnímu světu a zklamání z toho, jak dnes vypadá český film a divadlo. Vypovídá o jejich obavách, tužbách a snaze ještě ze sebe vydat to nejlepší.

Recenze:
Nic to nemění na tom, že je úžasné sledovat Landovského proměnu a obtížemi prokládané sebezpytování, jímž procházejí jeho kolegové. Tým Josefa Abrháma ml. to vše navíc občas poeticky okoření v meziscénkách, čímž posilují náš už tak nepřehlédnutelný dojem ze světa sešlých, ale stále velice nadaných lidí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací