Hurá na Francii (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 6. 2013 ()

Synopse: Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu…malé zemičky ve střední Asii, o které nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní konečně svět dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta kapičku zpropagovat a povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi: zničit Eiffelovku! Aby dosáhli svého, musí se prodrat tím nejnepřátelštějším územím, jaké si vůbec dokážete představit: Francií! Zemí plnou nenávisti, korsických nacionalistů, až moc horlivých policistů, podvodných taxikářů, nepříjemných číšníků a otrávených zaměstnanců. Naštěstí se seznámí s Marianne, mladou pěknou reportérkou, která si je má za ubohé nelegální přistěhovalce a snaží se jim ukázat druhou stránku Francie…pohostinnou, krásnou zemi plnou milých lidí, kde je tak jednoduché žít. Vive la France!

Recenze:
Hurá na Francii se skrze své dva hrdiny snaží co nejvíc napodobit atmosféru Borata ovšem s tím, že příběhově se možná blíží spíš nedávnému Diktátorovi. Bohužel ani režisér snímku Michaël Youn jako Feruz, ani José Garcia jako Muzafar nevystihují „krásu“ absurdní figurky, která v sobě spojuje stereotypy Třetího světa, ať už skutečné, nebo domnělé. Pár teroristů přejících si proslavit svoji vlast připomíná spíš postavičky, které by v třicátých letech mohly vyplňovat časopisy pro děti a v éře politické korektnosti by se dočkaly odsouzení za rasismus a xenofobii. Jejich největším zločinem ovšem nemusí být ani tak nesnášenlivost, jako spíš hloupost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací