Co tomu řeknou lidi (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: festival 15. 11. 2018 ()

Synopse: Šestnáctiletá Nisha vede dvojí život. Přes den je pokornou a svědomitou dcerou pakistánského imigranta a v noci si tajně užívá s kamarády noční život v Oslu. Jednoho dne otec odhalí Nishinu přetvářku a rozhodne se pro drastickou ochranu dcery před nástrahami západního světa. Snímek s aktuální a citlivou tematikou ukazuje, jak zásadně může být rozdílná jedna kultura. Na jedné straně stojí muslimští teenageři žijící v Evropě a toužící po svobodném životě, na druhé straně jsou jejich rodiče, kteří ctí tradice, ale usilují o lepší budoucnost. Život plný konfliktů, rozdílů a bolesti... Příběh plný empatie a porozumění ukazuje vlastní cestu, jak se ze zdánlivě předurčeného osudu vymanit.

Recenze:
Šestnáctiletá Nisha (Maria Mozhdah) to v životě nemá snadné. Přes den je svědomitou studentkou a dcerou pákistánského imigranta žijícího v Oslu, přes noc ráda dovádí s kamarády a užívá si nespoutané zábavy. Každý pohár ale jednoho dne přeteče – když otec (Adil Hussain) odhalí Nishino tajemství, rozhodne se prostopášnou dceru potrestat a odvleče ji do Pákistánu. Tam z ní má rodina vychovat řádnou pákistánskou hospodyni a nevěstu. Podaří se Nishe vymanit z teroru skrytého pod rouškou tradice a dočká se svobody?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací