Hypnotizér (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 5. 2013 ()

Synopse: V rodinném domku je nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Najednou se však věci zkomplikují a všichni se ocitnou ve viru nečekaných událostí. Filmová adaptace úspěšného bestselleru Larse Keplera.

Recenze:
Hlavním vodítkem k vystopování vraha je hypnóza. Zda jste k této praktice doposud přistupovali se skepsí a značnou nedůvěřivostí, s velkou pravděpodobností se váš názor po zhlédnutí Hypnotizéra nezmění. Přesuňme se ale ke kladům. Minimálně za zmínku stojí skvělý výkon Leny Olin, která si zahrála podezíravou manželku Erika Maria Barka a zoufalou matku malého Benjamina. K opravdu otřesnému činu dokonale pasuje i ponurost a pochmurnost, kterými je snímek protknut od začátku do konce. Pohled na šedivé město ozářené jen několika málo slunečními paprsky, křivolaké větve stromů a kouřící tovární komíny nám dají hned v úvodu najevo, že komedie nás rozhodně nečeká. I vánoční motivy vyvolají místo šťastného úsměvu dětský pláč.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací