Nekonečná cesta (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 8. 2. 2018 festival ()

Synopse: Jussi Ketola se vrací do Finska ze Spojených států, trpících velkou hospodářskou krizí, aby čelil rostoucímu politickému neklidu. Jedné letní noci roku 1930 nacionalističtí násilníci unesou Ketolu z jeho domova. Je bit a posléze přinucen jít "věčnou cestu" směrem k sovětskému Rusku. Zdá se, že krutost jeho cesty nemá konce. Jeho jediným snem je vrátit se ke své rodině, ať už to bude stát jakoukoliv cenu. Naděje umírá poslední... Film je založený na pravdivých událostech.

Recenze:
Snímek inspirovaný skutečnými událostmi. Jussi Ketola se vrátil do Finska ze Spojených států, které trpí Velkou hospodářskou krizí. Ovšem v jeho domovském státě to vře rostoucím politickým neklidem. Píše se léto 1930 a Jussi je uprostřed jedné klidné noci unesen ruskými nacionalisty ze svého domova a násilně odtržen od své rodiny. Poté co je zbit, je Jussi nucen vydat se na „Nekonečnou cestu“ do sousedního sovětského Ruska, kde právě vzkvétá komunismus. Zdá se, že krutost nemá konce, Jussiho jediným snem je za jakoukoliv cenu vrátit se ke své rodině. A naděje umírá poslední.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací