Il Boemo (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 10. 2022 ()

Synopse: IL BOEMO vypráví o úspěchu nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka, jeho jedinečném talentu, ale také úsilí, které věnoval své hudbě až do vlastního konce.

Vtahuje nás do světa neobyčejného člověka, který jde za svou touhou, za opravdovou vnitřní a neuhasitelnou nutností tvořit. Do světa, v němž se práce plná dobrodružství a vášní prolíná s intimním životem milostných pletek a vztahů k mocným, kteří rozhodují o jeho uměleckém osudu.

Recenze:
Uvěřitelně ztvárnit něčí zápal a celoživotní oddanost hudbě a předat je na filmové plátno, to je poměrně těžký oříšek. Zvláště když je ona hudba operní a zavítáme do 18. století. Tenhle historický výlet v české koprodukci ale stojí za zkoušku. Dnes patří hudební hvězdy mezi nejzářivější celebrity a nejbohatší a nejvlivnější osobnosti vůbec. Pár století nazpět za úspěchem ale stála neutuchající dřina, umělec byl obklopen movitými lidmi, aniž by sám mohl dosáhnout bohatství a byl brán šlechtou jako něco víc než prostředek k zábavě. Stačila změna v repertoáru divadla nebo nelibost někoho významného a úspěch byl ten tam.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací