Invalida (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 4. 2023 ()

Synopse: Černá komedie o kolosální pomstě a nejpevnějším přátelství. Bláznivý příběh naprosto nepravděpodobného akčního hrdiny a jeho snahy získat zpět svou rodinu.

Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo.

Recenze:
S tímhle vozíčkářem není radno si zahrávat. Trpí totiž výbuchy vzteků a nebojí se vzít věci (především zbraně) do svých údržbářských rukou. Když najdou policisté opravdu šokující scénu ve zpustošeném muzeu, je na Gabovi, aby vyšetřujícím detektivům dopodrobna převyprávěl události, které vedly k tomuto masakru. V centru jejich dění je Laco Hunder, kterého opustí rodina a postihne nešťastná nehoda, jež ho připoutá na vozík. Laco je však připraven získat si svou rodinu zpět a pomstít se těm, kteří ho přivedli do jeho invalidního stavu. A zmínili jsme už, že trpí výbuchy vzteku? Tohle nemůže dopadnout dobře.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací