Já, Olga Hepnarová (2016)

Film

ja_olga_hepnarova_2016_plakat

Režie: ,


Premiéra v ČR: 24. 3. 2016 ()Oficiální synopse:
Celovečerní hraný film Já, Olga Hepnarová je příběhem dívky, která ve svých dvaadvaceti letech nákladním vozem úmyslně najela v centru Prahy do lidí na tramvajové zastávce a osm jich usmrtila. Ke svému činu se hrdě hlásila, odmítla ho litovat, považovala ho za svou pomstu vůči společnosti a požadovala pro sebe trest smrti. V roce 1975 byla oběšena a stala se tak poslední popravenou ženou u nás.

Těžké téma a obecně známý případ české historie si doposud nikdo v celovečerním hraném snímku ztvárnit neodvážil. Jde o vůbec první pokus přenést příběh Olgy Hepnarové a jejího strašného činu do filmu.

Film podle tvůrců nemá být a není obhajobou Olgy Hepnarové.

Jako zahajovací film pro svou sekci Panorama si snímek Já, Olga Hepnarová vybral prestižní Filmový festival v Berlíně, kde bude mít film světovou premiéru. Status zahajovacího filmu znamená v případě významných festivalů a jejich sekcí výrazné zvýšení prestiže. A to jak pro daný snímek, tak pro jejich tvůrce. Já, Olga Hepnarová je pro oba režiséry celovečerním debutem, s nímž sklízí úspěch i díky odvaze vtisknout mu výrazný autorský rukopis a styl.

Na pražském FebioFestu se film zúčastní hlavní soutěže, uveden bude na několika dalších festivalech a počítá se s jeho uvedením v kinech ve Francii či v Polsku.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Ukázka:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
ja_olga_hepnarova_2016_plakat

Olga (Michalina Olszańská) na první pohled vypadá jako normální tichá dvaadvacetiletá dívka. Žije ve spořádané pražské rodině a chodí do práce. Jenže Olga není normální, sama přiznává, že je psychopat. Okolí ji šikanuje, stala se podle jejích slov „obětí dospělých a hračkou školních dětí“. Proto se distancuje od společnosti, odstěhuje se na chatu a zanevře na svět. Nadále pracuje jako řidička, navazuje pár známostí s kolegy. S nikým však nedokáže nebo ani nechce vycházet.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací