John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 8. 3. 2012 ()

Synopse: Film John Carter: Mezi dvěma světy od úspěšného tvůrce a držitele Oscara Andrewa Stantona je rozsáhlým akčním dobrodružstvím ve 3D zasazeným na tajemnou a exotickou planetu Barsoom (Mars). Film je založen na klasickém sci-fi románu od Edgara Rice Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera (Taylor Kitsch), který je nevysvětlitelně dopraven na Mars, kde se zaplete do konfliktu velkých rozměrů mezi obyvateli této planety, kde se seznámí s Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) a okouzlující princeznou Dejah Thoris (Lynn Collins). Ve světě, který je na pokraji kolapsu, objeví Carter, že přežití Barsoomu a jeho obyvatel je v jeho rukách.

Recenze:
Po zhlédnutí traileru a přečtení synopse lze od filmu očekávat určitě více akce, než nakonec nabídne. Bitky a honičky jsou samozřejmě do programu zařazeny, ale ne v takové míře, jak je propagací navozeno. Spíše se řeší politika, intriky a citové a rodinné problémy. Zřejmě kvůli tomu tempo filmu místy zaškobrtne a může se stát, že se chvilkami budete i nudit. Ale není to natolik vážné, aby tím byl ovlivněn celkový pozitivní dojem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací