Joker (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 10. 2019 ()

Synopse: Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker. Film, ve kterém uvidíme i legendárního Roberta De Nira, natočil režisér Todd Phillips - tvůrce snímku: „Borat“ a trilogie: „Pařba ve Vegas”, „Pařba v Bangkoku” a „Pařba na třetí“.

Recenze:
„Považoval jsem svůj život za tragédii. Pak mi ale došlo, že je to komedie,“ pronáší v záchvatu smíchu klaun a po tváři mu stékají slzy. Proslulý antihrdina a noční můra Bruce Wayna Joker se vrací na filmová plátna. O tom, že se jeho podoba tentokrát velmi liší od těch předešlých, však není pochyb. Vlna kontroverze spojená s uvedením snímku sice zahýbala především Spojenými státy, pochybnosti o samotné podstatě dobra a zla však vykrystalizovaly v hlavách mnoha diváků po celém světě.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací