Kajínek (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 8. 2010 ()

Synopse: Thriller inspirovaný skutečným příběhem

Neptejte se. Nepátrejte. Snažte se neslyšet. Až uvidíte nespravedlnost, zavřete oči!

Jiří Kajínek nemá co ztratit. Je odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Mladá advokátka se mu i přes jeho nedůvěru snaží neúnavně pomoci a obnovit proces. Musí zajistit nové důkazy a zároveň čelit nátlaku policie, aroganci soudu a strachu svědků. Brzy zjistí, že je nebezpečné se ptát. I přesto ji Kajínkova kauza přitahuje. Jaký pro to má důvod? Co nutí všechny lhát a vyhýbat se pravdě? Kdo stojí v pozadí? Je možné uspět v boji se systémem?

Kajínek už nevěří nikomu, kromě sebe. Jeho vůle bojovat mu jako jedinému pomůže utéci z nejostřeji střeženého vězení v České republice. Bude se mstít nebo chce dokázat svou nevinu?

Zásadní otázku si ale Kajínkova advokátka dlouho nechce položit. Co před ní její klient tají? Co ještě Jiří Kajínek nikdy nikomu neprozradil?

To vše se dozvíte v kriminálním thrilleru plném akčních scén, emocí a zcela nových kontroverzních informací o celém případu.

Film je inspirovaný skutečným příběhem Jiřího Kajínka, který si právě odpykává doživotní trest. Nic na tom nezměnili ani tři ministři spravedlnosti, kteří podali stížnost na chyby při vyšetřování. Soud však obnovu procesu nepovolil.

Recenze:
A co tedy Kajínek? Zapadne do propadliště dějin, jako zbytek českých thrillerů? Snad skutečným příběhem, snad mysteryčností nad celou záhadou procesu, pověstí skutečného Kajínka a faktem, že i po 12 letech trvá na své nevinně, ne, s největší pravděpodobností Ne!

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací