Kdyby radši hořelo (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 6. 2022 ()

Synopse: Standa a Bróňa jsou dobrovolní hasiči na jedné malé vesnici. Zatímco se nešikovný Standa těší na brzké narození syna, jeho starší kamarád Bróňa, který je pro Standu vzorem, již nemá radost ze života, protože mu nedávno zemřela manželka. Věci se začnou měnit v momentě, kdy během Velikonočního jarmarku narazí dodávka do lidí. Řidič od nehody uteče dřív, než si ho stane někdo všimnout. Lidé jsou přesvědčení, že šlo o teroristický útok a sváteční náladu střídá atmosféra strachu, nenávisti a dezinformací, do které se místní obyvatelé včetně vystrašeného Standy propadají. Napomáhá tomu i Bróňa, který je o terorismu přesvědčen, a snaží se s tím něco udělat. Pocit nebezpečí mu vlévá novou krev do žil a z hasičského sboru se stává domobrana.

Recenze:
Dezinformace, hoaxy či fake news jsou pro současnou společnost, včetně té české, mimořádně citlivé téma. Polarizace společnosti převážně díky masivnímu informačnímu přetížení se stále rozšiřuje. Jedna strana nechápe, jak „tomu můžou vůbec věřit,“ druhá dále hlásá „prozření a pravdu.“ Kdo je ale šířením falešných zpráv nejvíce ohrožený, a na koho mají reálný dopad? A co se stane, když jim uvěří celá komunita? Na tyto otázky se snaží ve svém celovečerním debutu Kdyby radši hořelo odpovědět režisér Adam Koloman Rybanský.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací