Kluci z hor (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 5. 2018 ()

Synopse: I z těžkého života, se dá udělat ještě těžší...

Film s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (J. Lábus) se svým synovcem (M. Dejdar), které osud svede v jedné chvíli dohromady, aby postupně mezi nimi vzniklo pouto, které je prezentací síly a „moci“ přátelství. To je posléze vystaveno zkoušce ze strany těch, kteří se je snaží z různých důvodů od sebe rozdělit. Snímek je mj. i konfrontací dvou hlavních, charakterově bezelstných protagonistů s těmi, kteří svou bezelstnost dávno ztratili a řídí se převážně tím, co jim může přinést prospěch, a to často za jakoukoliv cenu.

Recenze:
Láďa (Martin Dejdar) zdědí po smrti svých rodičů chalupu v Orlických horách. Zde se jako mladý muž znovu potkává se svým retardovaným strýcem Emilem (Jiří Lábus). Nejdřív s ním nechce mít nic společného, ale v Říčkách se dá dobře schovat, když Láďu stíhají výčitky svědomí kvůli nehodě jeho rodičů. Zjišťuje, že život s jednoduchým strýcem je sice na jednu stranu obtížný, ale v mnoha ohledech také snadný. Po dvaceti letech se ale objevují postavy z Láďovy minulosti, aby mu žití ještě ztížili. V ohrožení je jeho domov, jeho strýc a všechno, co Láďa zná a na co je zvyklý.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací