Krampus: Táhni k čertu (2015)

Film

krampus_tahni_k_certu_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 10. 12. 2015 ()Oficiální synopse:
Kdo se nikdy nebál, že ho na Mikuláše odnese čert, ten ať hodí vánoční ozdobou. A to jste přitom nenarazili na nejstrašlivějšího z pekelníků, na Krampuse. Temný protipól všech vlídných symbolů údajně nejkrásnějších svátků v roce dokáže spolehlivě vyděsit nejen děti, ale i nevěřící dospělé. K tomu, aby se vám zjevil a strčil vás do pytle, přitom stačí tak děsivě málo. Puberťák Max žije v obyčejné rodině, kde jsou vztahy a emoce jako na houpačce, tedy chvíli nahoře, chvíli dole. Aktuálně jsou u bodu mrazu, protože se blíží poněkud vypjaté období Štědrého dne a navíc na svátky dorazila rodina máminy (Toni Collette) sestry (Alison Tollman), která patří k trochu jinému civilizačnímu okruhu, diplomaticky řečeno. Místo klidu a míru proto v téhle rodině vypukne peklo, na což Max velmi nešťastně reaguje prohlášením, že by Vánoce nejraději zrušil. V tu chvíli začne venku zuřit sněhová vánice, po které už nic nebude, jako bylo dřív. Nejen že přestane jít elektřina a nedá se nikam dovolat. Za okny jejich domu se začnou zjevovat děsivé stíny, které získávají čím dál děsivější kontury. Krampus vytáhl v čele armády monster potrestat ty, kteří zavrhli Vánoce. Místo svařáku začne téct krev. A nikdo netuší, jak to zastavit. „Vždycky jsem chtěl natočit hororový vánoční film,“ říká režisér Michael Dougherty. „Ne, že bych neměl rád kladné emoce, které jsou se svátky spojené, a všechny ty klasické filmy a pohádky se šťastnými konci. Řada lidí ale tvrdí, že Vánoce jsou peklo, tak jsem chtěl udělat něco i pro ně,“ dodává. Snad si ho za ta slova neodnese Krampus.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
krampus_tahni_k_certu_plakat

„Řada lidí tvrdí, že Vánoce jsou peklo, tak jsem chtěl udělat něco i pro ně,“ vysvětluje režisér Michael Dougherty, proč natočil komediální horor o Vánocích, které začínají jako každé jiné: k vánočně prostřenému stolu se sjíždí celá rodina, jízlivé poznámky vyskakují jako čerti z krabičky, nervozita stoupá, urážky nabírají na síle a nakonec někomu prasknou nervy úplně. Malému chlapci, který roztrhá dopis Santovi a přestane věřit na kouzlo Vánoc.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací