Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

kryci_jmeno_uncle_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 20. 8. 2015 ()

Synopse: Henry Cavill („Muž z oceli“) jako Napoleon Solo a Armie Hammer („Sociální síť“) jako Illya Kuryakin hrají ve filmu režiséra Guye Ritchieho „Krycí jméno U.N.C.L.E., který je novým zpracováním velmi oblíbeného televizního seriálu ze šedesátých let minulého století.

Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin. Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě.

Recenze:
Některé filmy slibují něco, co ve skutečnosti nesplní, ale toto rozhodně není ten případ. Akční dobrodružná komedie od režiséra Guye Ritchieho (Podfu(c)k, Sherlock Holmes) Krycí jméno U.N.C.L.E. nás přenese do šedesátých let minulého století a nabídne nám vše, co lze podle žánrového zařazení očekávat, a to vrchovatou měrou. Snímek je protknut dobovou atmosférou, která je umocněna ponurými barvami scén odehrávajících se v poválečném Berlíně (rozděleném 3,6 metrů vysokou betonovou zdí) a pestrostí a uvolněností italských scenérií.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací