Kryštůfek Robin (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 8. 2018 ()

Synopse: Kryštůfek Robin je laskavý, hraný dobrodružný film od studia Disney, ve kterém kdysi malý chlapec, jenž si hrával ve Stokorcovém lese se svými plyšovými přáteli, vyrostl a ztratil cestu. A tak se jeho přátelé z dětství musí vypravit do našeho světa a pomoci Kryštůfkovi Robinovi se rozvzpomenout na hravého a milého chlapce, který v něm stále ještě dřímá.

Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají.

Recenze:
Když už není v Hollywoodu dost originálních scénářů, je třeba zabrousit do starších předloh a nechat se jimi inspirovat. Nostalgie totiž vždycky nějaké ty diváky přiláká. A tak během jednoho roku měly premiéru dva snímky se známými hereckými tvářemi, které mají spojitost s pohádkami o Medvídkovi Pú. Zatímco Sbohem, Kryštůfku Robine (s Margot Robbie a Domhnallem Gleesonem) je životopisný snímek o synovi spisovatele A. A. Milnea, jenž byl živoucí předlohou pro hlavního hrdinu pohádky. Tento snímek s Ewanem McGregorem se zabývá otázkou, co by se stalo s onou pohádkovou postavou Kryštůfka Robina, kdyby dospěla a musela řešit běžné problémy: přepracovanost, starost o rodinu a nevděčné zaměstnání.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací