Láska bez bariér (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 6. 2018 ()

Synopse: Jocelyn je úspěšný podnikatel, sukničkář a nenapravitelný lhář. Snaží se svést mladou a krásnou Julii předstíráním, že je tělesně postižený. Ale ta mu představí svou sestru Florence na invalidním vozíku.

Jocelyn (Franck Dubosc) představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovit každou ženu, která kolem něj třeba jen projde a stojí za hřích. Používá základní postupy: vytahuje se, přetvařuje se a především neustále lže. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie (Caroline Anglade) v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou.

Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). Což by v jiné situaci určitě uvítal, jenže i ona sedí na vozíku. Bohužel se oproti němu z něj nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík?

Film Láska bez bariér režíroval Franck Dubosc, který je i autorem scénáře a s chutí si zahrál hlavního hrdinu. O svém přístupu k filmu prozrazuje: „Vždy jsem chtěl vyprávět milostný příběh založený na rozdílu, který není kulturní ani společenský, ale fyzický. Ti, kteří jsou osudem odsouzení na vozík, se od ostatních nijak neliší. Jsou jiní jen vnějškově. Nechci nikoho poučovat. Jen chci ukázat, že je potřeba se zajímat o to, co je uvnitř lidí. Všichni můžeme žít vzpřímeně. Pokud chceme…“

Recenze:
Jocelyn je chronologický lhář a sukničkář, který má vše, co se mu zamane. Na pohřbu své matky narazí na krásnou novou sousedku Julie. Ta ho však přistihne v situaci, kdy zrovna sedí v invalidním vozíku po matce, a tak se domnívá, že je Jocelyn invalida a chce se o něj, jakožto pečovatelka, starat. A tak se Jocelyn rozhodne dát lži průchod, jen aby se dostal do kalhotek krásné Julie. Jenže ta ho na rodinné oslavě seznámí se svou starší sestrou Florence, a zde se situace poněkud komplikuje. Florence je totiž také na vozíčku. Ona je však na rozdíl od Jocelyna invalida opravdový. A náš hrdina se do ní bezhlavě zamiluje, čímž je i nadále nucen předstírat své postižení. Jak jí má však vysvětlit, že na rozdíl od ní, se může kdykoliv chce z vozíku zvednout a jít si zaběhat?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací