Lassie: Nové dobrodružství (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 6. 2024 ()

Synopse: Legendární příběh o Lassie znovu ožívá

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů.

Lassie se vydává na záchrannou misi se svým nejlepším kamarádem Florianem a jejich novými přáteli Kleou a Henrim. Tentokrát jsou odvaha a důvtip dlouhosrsté kolie obzvláště potřebné, musí totiž přijít na kloub podivnému mizení několika čistokrevných psů a přechytračit dvojici obzvlášť mazaných padouchů.

Konečně prázdniny! Letos je Florian odmítá strávit bez své milované Lassie a udělá pro to cokoli.

I kdyby to znamenalo vyměnit dovolenou s rodiči na Kanárských ostrovech za léto na statku v Jižním Tyrolsku s tetou Cosimou, jejími svěřenci, sourozenci Kleou a Henrim, a Jack Russell teriérkou Pippou. Když se Florian, Kleo a Henri doslechnou, že v okolí záhadně mizí psi, dost je to znepokojí a začnou se o Lassie a Pippu bát. A krátce nato se jejich nejčernější obavy vyplní! Někdo se totiž vloupe do domu tety Cosimy a Pippu ukradne! A tak je okamžitě rozhodnuto. Všichni tři kamarádi se společně s Lassie vydávají chytit zloděje a zachránit nejen malou Jack Russell teriérku, ale i všechny další unesené psy. Nové dobrodružství začíná!

Dojemný příběh o nerozlučném přátelství mezi chlapcem a jeho psem je pokračováním snímku Lassie se vrací, který vznikl podle světového bestselleru Erica Knighta a který v roce 2020 způsobil skutečnou senzaci.

Recenze:
Německý rodinný film volně navazuje na Lassie se vrací (2020), ale vůbec nevadí, pokud vám unikl. Chlapec Flo (Nico Marischka) a jeho kolie Lassie jsou nerozluční kamarádi, proto Flo odmítne jet se svými rodiči na prázdniny k moři, a místo toho odjede ke své tetě Cosimě, která žije v idylickém Jižním Tyrolsku. Seznámíme se také s jejím Jack Russell teriérem Pippou a adoptivními děti Kleou a Henrim.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací