Liberace! (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 7. 2013 ()

Synopse: Ještě před tím, než tu byl Elvis, Elton John, Madonna a Lady Gaga, tu byl Liberace: klavírní virtuoz, fenomenální bavič a výstřední televizní hvězda. Jeho jméno bylo synonymem extravagance, kýče a výstředního stylu. Okázalým způsobem života žil nejen na jevišti, ale i mimo něj. V létě roku 1977 vstoupil do jeho života mladý Scott Thorson a i navzdory velkému věkovému rozdílu se mezi nimi zrodil tajný milenecký vztah, který trval pět let. Životopisný film Liberace! sleduje vášnivý a dramatický vztah dvou mužů od jejich prvního setkání v Las Vegas až po jejich bolestný rozchod, a to v době, kdy bylo vůbec nemyslitelné přiznat se k homosexuální orientaci. V hlavních rolích se představí Michael Douglas a Matt Damon.

Recenze:
Film Liberace není jen tak obyčejným dílem. Životopisné romantické hudební drama vzniklo na základě autobiografické knihy, kterou napsal Scott Thorson s novinářem Alexem Thorleifsonem. Prvotřídní scénárista Richard LaGravenese a úžasný režisér Steven Soderbergh nás tak vezmou na opulentní výpravu do Las Vegas 70. a 80. let minulého století, kde budeme moci sledovat láskyplné vzplanutí, vážný vztah i dramatický rozchod dvou mužů. Klavírní virtuóz a extravagantní star Valentino Liberace (Michael Douglas) a naivní šestnáctiletý mladíček Scott Thorston (Matt Damon) prožili nejen ve světle reflektorů, ale i ve stínu honosných vil něco, na co ani jeden z nich nadosmrti nezapomene.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací