Margrete – Královna severu (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 2. 2022 ()

Synopse: Příběh ženy, která sjednotila Skandinávii

1402. Královna Margrete vládne Švédsku, Norsku a Dánsku, a to prostřednictvím svého adoptivního syna Erika. Chystá se však spiknutí a Margaret se ocitá v neřešitelné situaci, která by mohla rozbít její celoživotní dílo: Kalmarskou unii.

Recenze:
Spojenectví Dánska, Švédska a Norska se drží pospolu pouze díky královně Margrete a její pevné a rozumné vladařské ruce. Po jejím boku vládne její nástupce, král Erik, kterého považuje za vlastního syna, i když ho adoptovala od své sestry poté, co její vlastní zemřel. Nebo se to aspoň domnívala. Přesně uprostřed Erikových zásnub s anglickou princeznou Filipou se totiž na dvoře objeví muž, který tvrdí, že je zesnulým králem Olafem, a tedy právoplatným nástupcem trůnu. Nyní je pouze na Margrete, aby v cizinci poznala svého syna a odhalila pletky, které za jejími zády kují její někdejší spojenci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací