McQueen (2018)

Film


Režie: ,


Premiéra v ČR: 6. 9. 2018 ()Oficiální synopse:
Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku. Ukazuje divokou krásu a odvážnost jeho originálních modelů, které šokovaly veřejnost a nadchly zástupy celebrit od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a současně nahlíží do niterného světa inspirativní i zmučené duše radikálního génia. Skrze rozhovory s jeho nejbližšími kolegy a přáteli, rodinou i s návrhářem samotným poprvé rozkrývá i jeho osobní traumata, která silně ovlivnila jeho tvorbu a zřejmě mu také předčasně zkrátila život.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Nezáleží moc na tom, zda je divák vášnivým příznivcem návrhářů a moderních trendů, nebo je pro něj svět módy spíše jiným vesmírem. Tento životopisný dokument je srozumitelný pro všechny, kteří chtějí sledovat příběh o neobyčejném chlapci z dělnické třídy, který do tohoto privilegovaného světa nikdy neměl proniknout. Díky vášni a tvrdé dřině ale stanul na jeho vrcholu a utvářel ho k obrazu svému. Chtěl pomocí módy vyprávět příběhy a odkrýt svou duši, která byla osamělá a nešťastná, přesto, a právě proto se jeho jméno nesmazatelně vrylo do historie návrhářského řemesla.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací