Men (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 7. 2022 ()

Synopse: Harper (Jessie Buckley) odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem a Harper má neodbytný pocit, že ji kdosi či cosi zpoza stromů sleduje. Co nejdříve vypadá jako plíživý děs, se brzy promění v opravdovou noční můru. Vizionářský režisér Alex Garland (Ex Machina, Anihilace) se ve své horečnaté vizi vydává do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a přichází s originálním mysteriózním hororem plným hutné atmosféry a neotřelých režijních nápadů.

Recenze:
Hlavní hrdinka Harper (Jessie Buckley) utíká před toxickým vztahem s manželem, který skončil dost extrémně. Film nám bude postupně poodkrývat, co se stalo, možná lehce i proč. Idylické místo na venkově, určené k zahojení její duše a znovuzrození její psychické pohody, se stává čím dál víc děsivějším. Před traumatem a pocity viny nejspíš Harper neuteče. Ať už se děje cokoliv, mužské postavy se ji snaží přesvědčit, že (si) to zavinila ona sama. Kéž by ale tohle bylo všechno, co nám Men nabídnou, klidně by to totiž stačilo. Zvláště s talentem scénáristy a režiséra Alexe Garlanda. Od jeho předchozích snímků (Annihilation, Ex Machina) je ale Men vzdálený na sto honů. Někomu by spíše mohlo provedení a téma připomenout Slunovrat nebo matka!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací