Miss Hanoi (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 8. 2018 ()

Synopse: V malém příhraničním městě je silná vietnamská komunita. Ve městě byla před čtyřmi lety zavražděna vietnamská dívka HIEN, krátce poté, co vyhrála okresní soutěž krásy. Jejím vrahem byl nezletilý JAN POLANSKÝ. Vrah byl jako nezletilý umístěn do výchovného ústavu, odkud ho po dovršení plnoletosti právě pustili. Krátce poté je nalezen mrtvý.

Na místo činu přijíždí z okresní kriminálky zkušený vyšetřovatel kapitán KŘÍŽ, který není vůbec nadšený, když dostane k ruce místní policistku vietnamského původu ANH. ANH musí překonávat nejen předsudky těch, kteří nepřijali fakt, že Vietnamka může dělat policistku, ale i tlak ze strany vlastní rodiny, která se také nesmířila s výběrem jejího povolání. Do toho KŘÍŽ navíc zjišťuje, že Anh má až podezřele blízko k rodině oběti.

Recenze:
Kdo má zafixované Vietnamce v Česku jako prodavače ve večerce, bude muset své představy přehodnotit. Mladší generace, která zde vyrůstá celý život, nabízí zajímavý náhled do obou kultur. Nejen tomu se chtěl věnovat režisér Zdeněk Viktora, ale rozhodl se příběh o vietnamské hrdince (v podání Ha Thanh Špetlíkové) zasadit do detektivního příběhu.

(photo&video: )

Video
Rozhovory:Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací