Mocný vládce Oz (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 7. 3. 2013 ()

Synopse: Fantastické dobrodružství MOCNÝ VLÁDCE OZ od společnosti Walt Disney Pictures v režii Sama Raimiho se vrací k populární literární postavě Čaroděje ze země Oz z kníhy L. Franka Bauma. Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí Země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využivá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného Čaroděje ze Země Oz a především v lepšího člověka.

Recenze:
Mocného vládce Oz bych asi přirovnala k návštěvě skleníku plného exotických květin a obyvatel spojený s módní přehlídkou. Při procházení jednotlivých sálů máme na co koukat, tu řekneme „hmmmm“ a támhle zase „och“, ale za chvíli se začneme nudit a budeme hledat něco víc. Tuctový příběh nemá dostatečnou sílu vše propojit v dechberoucí celek a vtáhnout nás do sebe tak, abychom zapomněli na realitu, která nás skutečně obklopuje. I když je nutné podotknout, že se o to Oz, sesterské trio Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams a okřídlený opičí sluha Zach Braff snaží i přes svoji šablovinost postav.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací