Můj otec Antonín Kratochvíl (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 6. 2020 ()

Synopse: Čtyřikrát World Press Photo, před objektivem Bowie, Clooney nebo Depp, ale i válka... Napínavý životní příběh světově uznávaného českého fotografa Antonína Kratochvíla, zakládajícího člena legendární fotografické agentury Sedm (VII Photo Agency). Pátrání po jeho minulosti ukazuje dramatické momenty 20. století i ryzí současnosti. V dětství byl Antonín s rodiči odsunut do pracovního tábora, v osmnácti emigroval z Československa bez svého nenarozeného syna Michaela, který se do puberty za železnou oponou domníval, že otec nežije. Avšak otec byl živý, živel a mezinárodní celebrita. Antonín po dlouhé cestě přes rakouský uprchlický tábor, švédský kriminál, francouzskou Cizineckou legii či prestižní studia v Amsterdamu dosáhl ohromného úspěchu v Americe. Sláva ho však omrzela a začal zblízka dokumentovat kruté válečné konflikty. Přestože se potkal se synem až v jeho dospělosti, Michael se nakonec stal fotografem, společně fotili nejen v Černobylu. Česká republika vrátila Antonínovi občanství v roce 2000. Tehdy ještě světoznámý fotograf netušil, že v ní bude prožívat o osmnáct let později další dramatické události.

Recenze:
Antonín Kratochvíl je bezesporu jedním z nejslavnějších českých fotografů, ne-li tím nejslavnějším vůbec. Byl čtyřikrát oceněný na World Press Photo, před jeho objektivem stály hvězdy jako George Clooney, Johnny Depp nebo David Bowie, navštívil bezpočet válečných konfliktů, a navíc je také zakladatelem legendární fotografické skupiny Sedm (VII Photo Agency). Už z toho je patrné, že jeho minulost nabízí bohaté náměty na dokumentární vyprávění. Nemluvě pak o jeho dramatické minulosti, zasažené minulým režimem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací