Mune – Strážce měsíce (2015)

mune_strazce_mesice_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 3. 9. 2015 ()

Synopse: Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce, tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci!

Recenze:
Pohádkové dobrodružství je po vizuální stránce zcela jiné, než jsme u animáků zvyklí. Režiséři Alexandre Heboyan a Benoît Philippon nám prakticky servírují nedělní chvilku poezie, jejímž prostřednictvím nás vezmou do snového světa. Realistické na tomto díle není zcela nic a logické už vůbec ne, ale to nevadí. Ba právě naopak. Jen díky tomu máme možnost navštívit Říši snů a vytesat si vlastní Měsíc či napnout svaly a pomocí harpuny a dlouhého řetězu si podmanit Slunce.

(photo&video: )

Video
Trailer titulky:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací