Na doraz (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 12. 2010 ()

Synopse: Od režiséra Todda Phillipse přichází nová komedie „Na doraz“ v hlavní roli s Robertem Downeym Jr. a Zachem Galifianakisem. Tuhle nesourodou dvojici svede shoda náhod na společný road trip, který jim oběma nakonec změní život. Robert Downey Jr. hraje Petera Highmana, kterému se mělo narodit první dítě už před pěti dny. Peter spěchá na letiště v Atlantě, aby stihl let domů a mohl být u porodu se svou ženou. Jeho nejčistší záměry se ale naprosto zvrtnou, když díky náhodnému setkání se snaživým hercem Ethanem Tremblayem (Galifianakis) musí Peter opustit letadlo a vydat se s Ethanem z Atlanty na road trip, při kterém zničí několik aut, početná přátelství a Peterovy poslední nervy.

Recenze:
Tenhle scénář už jsme tu měli nejednou. V čem je Na doraz jiné? Je jiné v ústřední dvojici. Lépe řečeno trojici. Downey Jr, Galifianakis a pes Sonny se hledali. Špičkově se doplňují a pracují bezchybně jako strojek švýcarských hodinek. Ale i tato precizní spolupráce naráží na problém. Scénář dostala do spárů hned čtveřice mužů: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel a Todd Phillips. To se odráží v úrovni některých scének. Některé jsou skvělé a jiné Vás naopak dostanou do rozpaků. Až na tuto menší nevyváženost a vlažný konec, filmu není v podstatě co vytknout.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací