Na dřeň (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 3. 2013 ()

Synopse: Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost.Film úspěšně figuroval v soutěžích festivalů v Cannes, Torontu a Telluride a byl vyhlášen nejlepším filmem festivalu v Londýně.

Recenze:
Filmu prospívají přitažlivá prostředí, v nichž se odehrává, ale hlavně neobvyklá situace, která je přitom ve skutečnosti dobře představitelná a postavy „z lidu“ jsou pořád hodně specifické a pamětihodné. Pokud jde o to, co se jim přihodí, většinou jde o varianty boje s extrémním neštěstím, a jak nám v něm pomáhají jednoduché změny osobních postojů a soustředění se na ty, s nimiž jsme spojeni povinností nebo vzájemnou důvěrou. Bez laciné zábavy, ale ne bez náboje v příběhu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací