Nejhorší člověk na světě (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 1. 2021 ()

Synopse: Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda... Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro Nejlepší herečku.

Recenze:
I když má člověk naprostou svobodu, volnost a možnosti, nemusí to vždy znamenat výběr té správné cesty. S takto shrnutým principem přináší svůj pátý celovečerní film dánský režisér Joachim Trier, černý kůň současné norské kinematografie. Po oceňovaném kontroverzním thrilleru Thelma (2017) se Trier vrací ke svým začátkům s problematikou vztahových očekávání, jejichž naplnění či nenaplnění může zasáhnout hodně hluboko.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací