Neuveřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 5. 2013 ()

Synopse: Zdá se vám klobouk TADA STONESE poněkud známý? Není to náhoda. Narodil se jako Tad Jones a stejně jako jeho vzor Indiana se vydává za dobrodružstvím. My jsme mu vystavili nový rodný list a bude se jmenovat TAD STONES.

Tad, snílek pracující na stavbě, je díky záměně za slavného archeologa poslán na expedici do Peru. S pomocí Jeffa - svého věrného psa, neohrožené archeoložky, němého papouška a podvodníčka Freda, se pokusí zachránit bájné Ztracené město Inků před zlou skupinou lovců pokladů.

Recenze:
Proboha, dokonce i pouhá zmínka o jisté postavě vám takřka okamžitě napoví, jaká bude její konečná a skutečná role. Hned si budete připadat chytřejší… Předvídatelnost vykulminuje závěrečným soubojem s padouchem, kdy postavy většinou vykřikují jednoduchoučké fráze. Film si přitom věří až moc a v průběhu vlastního děje se snaží o humor tím stylem, že pro něj předkládá nové zdroje, jako květináče, do nichž hází semínka. Tadův pes Jeff, Sářin němý papoušek Balzoni, chamtivý průvodce Freddy, ti všichni touží být legrační a příležitostně snad i jsou, ale po většinu času jsou jenom tolerovatelní (vyjma jistého močení na nohu). Tad Stones je hlavně pořádnou koncentrací klišé, stejně jako jí je Rebelka nebo Zambezia. Přesto se asi na něj dá dívat s nejmenším odporem, ať už kvůli jeho sladce roztomilé grafice, či díky tomu, že ta jeho klišé jsou chytlavá. Dospělý si ho však užije zhruba ve stejné míře, jako by ho pobavily snímky ze světa Lega.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací